Jak efektywnie korzystać z RSS

RSS jest to doskonała technologia, która pozwala czytać wiadomości z ulubionych stron internetowych i blogów. To oszczędza czas, ponieważ nie trzeba odwiedzać strony internetowe i blogi codziennie po kilka razy, aby otrzymywać aktualne informacje z nich.

Ale jeśli wyrazisz zgodę na ogromną liczbę kanałów RSS, to może zdarzyć się tak, że w końcu trzeba będzie iść kilka godzin, aby wszystko przeczytać. Kiedy tak się dzieje, trzeba szybko podejmować działania.

Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci się «oswoić» kanały RSS:

1. Tworzenie wielu folderów do kanałów RSS. Po utworzeniu folderu Ulubione, można tam umieścić najważniejsze blogi, które należy czytać codziennie. Informacje z innych, mniej ważnych miejsc będzie przychodzić do innych folderów.

2. Serwisy informacyjne zazwyczaj wysyłają setki nowych wiadomości dziennie przez kanały RSS. Utwórz osobny katalog dla stron informacyjnych, to znacznie zaoszczędzić czas.

3. Użyj klawiszy. Większość programów do czytania kanałów RSS zapewniają możliwość korzystania z klawiszy skrótu. Użyj ich, aby za pomocą klawiatury uzyskać szybki dostęp do funkcji kanałów RSS.

4. Wybierz specjalne czasie do czytania kanałów RSS. Czasami jest to zajęcie może przerodzić się w nałóg i wybierać masz zbyt wiele czasu, dlatego warto przeznaczyć na to nie więcej niż pół godziny dziennie.

5. Użyj funkcji wyszukiwania, aby wśród setek wiadomości, które przychodzą przez kanały RSS, odnaleźć interesujące cię wiadomości.

6. Oznacz wszystkie posty jako przeczytane. Po powrocie z wakacji znajdziesz tysiące nowych nieprzeczytanych wiadomości RSS. Masz najprawdopodobniej nie będzie ochoty czytać je wszystkie. Polecam po prostu oznaczyć je jako przeczytane.

Jeśli zastosujemy się do tych rad, to technologia RSS może przynieść przynieść wiele korzyści, nie drażniący.

8 Useful Tips To Manage And Avoid RSS Overload