Jak przenieść na nowy dysk bez strat i darem…

Z dość dawnych czasów de facto standardem w przypadku klonowania dysków z różnymi celami, w tym z celami przeniósł się na bardziej pojemny dysk na obszarach byłego Związku pozostawała narzędzie Norton Ghost. Słusznie jest niezawodnym narzędziem i chyba nie na darmo stoi półtora tysiąca rubli rosyjskich. Do zastosowań profesjonalnych to nie jest krytyczne pieniądze za dobre narzędzie, ale w przypadku osobistego użytku, potrzeba w którym występuje raz na kilka lat, czy to te pieniądze, które chce zapłacić za przejazd?

Ale rozwijający się segment bezpłatnej od czasu do czasu daje dobre narzędzia dla każdej związanej z KOMPUTERA w pracy.

Poznaj — EASEUS Disk Copy. Produkt stanowi rozruchowego dysku cd-rom, który pozwala tworzyć kopie całego dysku twardego lub poszczególnych partycji. A to narzędzie jest całkowicie bezpłatne.

Dlatego jeśli przed tobą stanęło zadanie przeprowadzki na świeże winchester (a to czasami warto to zrobić nie tylko ze względu na wielkość, jak i z powodu prędkości), należy wykonać prosty algorytm przedstawiony poniżej:

  1. Pobierz i nagraj na płytę
  2. Wyłącz komputer i podłącz dysk twardy, którzy będą uczestniczyć w procesie
  3. Uruchom komputer z płyty CD (do tego czasami trzeba wejść w BIOS Setup, aby włączyć pobieranie z CD)
  4. Skopiuj wybrane partycje na nowy dysk, albo po prostu sklonować dysk.
  5. Uruchom ponownie lub wyłącz komputer (lub dlaczego — wyjaśnię później)
  6. a) możesz ponownie uruchomić komputer i w przypadku przeprowadzki SYSTEMU, a tym samym — zmiany dysku systemowego należy zmienić kolejność uruchamiania w BIOS-ie, wybierając nowy winchester jako podstawowy. b) możesz wyłączyć komputer i lub zamienić podłączone winchesterowie, albo usunąć stary, gdy nie jest on w tej obudowie nie jest już potrzebny.
  7. Po pobraniu musisz zobaczyć swoją Oś, pozbawioną skrupułów.

EASEUS Disk Copy