jak ukryć folder w systemie Windows

W systemie Windows istnieje kilka opcji. Jednak dzisiaj powiemy o dość niezwykły sposób. Do tego trzeba będzie dać folderze pusta nazwa i użyć pustego (przezroczystą) ikonę.

Tak więc, podczas tworzenia folderu (można to zrobić w dowolnym miejscu: Pulpit, Moje dokumenty , itp.) zamiast jej przyszłości imieniu tarcza 255, przytrzymaj ALT (cyfry zalecamy wybieranie z włączonym NumLk. Do tej pory nie wiadomo dlaczego, ale ta sztuczka działa tylko przy tym założeniu). Przy tym nazwa folderu będzie puste, jak obiecaliśmy.

Dalej w opcjach folderów (prawy klik myszy na folderze -> opcje folderów), wybieramy zakładkę Ustawienia i kliknij Zmień ikonę. Z proponowanych ikon wybieramy w pełni przejrzysty. Zapisujemy zmiany.

Teraz twój zwykły folder przekształciła się w ukrytą. Ta sztuczka działa w XP i Vista, jednak posiadanie włączonego NumLk.

Usuń folder ukryty, można z wiersza polecenia (StartProgramyAkcesoriawiersz Polecenia). Po uruchomieniu wchodzimy w ten folder, gdzie leży ukryty folder. Dalej zbieramy «dir /x«, po czym wszystkie pliki i foldery zostaną przedstawione krótkie (8 znaków), nazwy. Poszukiwany folder ukryty będzie mieć nazwę rodzaju «0A00~1». W celu usunięcia budynek «rd /s 0A00~1» i nacisnąć Enter.

via Hide Folders In Windows