Krótko o aktualizacjach (Mac OS X, Vienna i OnyX)

Na stronach MacRadar już mogliście przeczytać recenzję darmowego rss-klienta Vienna. I wczoraj w nocy w ten klient zaktualizowany do wersji 2.2.1.2. Aktualizacji bieżącej kompilacji zawiera dwie ważne poprawki (jeden z nich zawiera poprawkę «wylotu» klienta po otwarciu pop-under okna) i jedną poprawkę w hiszpańskiej lokalizacji.

Tymczasem na drugi dzień był «Security Update 2007-009 1.1» Mac OS X, który ukazał się w trzech wersjach — dla użytkowników Leopard (10.5.1), dla użytkowników Tiger na PowerPC i osobno na Intel.

Ten Security Update zawiera poprawki i aktualizacje dla komponentów, takich jak Safari, Safari RSS, iChat, usługi drukowania (CUPS), klient poczty Email, Samba, aktualizacji odtwarzaczy Flash i Shockwave między innymi. Bardzo zalecane do aktualizacji. Więcej informacji w języku polskim tutaj.

Warto zauważyć jeszcze jedną ważną aktualizację programu do obsługi i konserwacji SYSTEMU operacyjnego — OnyX 1.9.0b2. Ta wersja beta dla systemu Leopard. Całkowicie przeprojektowany interfejs, pomoc jeszcze brakuje, nowa ikona w zamian starej, włączanie/wyłączanie funkcji księgowanie i jeszcze parę багфиксов. Pobrać można za darmo z ob. serwisu.