Laptopy Apple okazały się mniej wiarygodne, niż produkty ASUS

Amerykańska firma usługowa SquareTrade zweryfikowała niezawodność i długi czas pracy laptopa od dziewięciu różnych producentów. Okazało się, że laptopów MacBook i MacBook Pro zajęli czwarte miejsce na liście. Stracili ASUS, Toshiba i Sony, wyprzedzając Acer, Lenovo, Dell i innych.

Tylko w badaniu rozpatrywano około 30 tysięcy komputerów przenośnych, a zespół SquareTrade udowodniła, że średnio, laptop działa dwa-trzy lata, zanim ulec uszkodzeniu. Tak oto, w przypadkach Apple nieco ponad 10% laptopów przez dwa lata użytkowania padły w jednej lub innego powodu. Jeśli wziąć dłuższy cykl, to za trzy lata odsetek niepowodzeń w pracy MacBook/Pro wzrasta do 17,4%. Przewiduje się, że odsetek awarii u ASUS teoretycznie wynosił 15,6%, a u Toshiba i Sony – 15,7% i 16,8%, odpowiednio. Za Apple pozostały producentów takich jak: Dell, Lenovo, Acer, Gateway i HP.

01_Square handel badania naukowe

Wiadomo, że długość cyklu» laptopów w zasadzie jest dokładnie dwa-trzy lata, ponieważ są one bardziej kruche i narażone są na duże obciążenia z powodu jego przenośność. Jobs powiedział kiedyś, że zespół Apple nie może zrobić wysokiej jakości laptop tańsze niż $500. Być może właśnie dlatego Apple nie prowadzi mowy o tanich netbookach.

Co prawda sami konsumenci więcej satysfakcji otrzymują właśnie od zakupu Maca (według raportu Consumer Report):

Ja za ostatnie trzy lata pracowałem z Деллом, HP, Acer i Apple. I tylko Apple mógł zrobić normalny komputer, nie обклеенный rodzinę logo, na którym nie zainstalowano kilkanaście innych aplikacji (тулбары, programy antywirusowe, programy przedłużenia gwarancji itp.). I jedyny problem, z którym zderzył, to wzdęcia baterii w białym макбуке na trzecim roku jego życia.

Będziemy zadowoleni, jeśli opowiedz nam o swoich problemach z laptopami Apple w komentarzach. Czy jesteście zadowoleni z zakupu po roku lub dwóch?