LittleSnapper

Jeśli co drugi Windows-programista stara się napisać kolejny CD ejector™, Mac-deweloperzy tworzą idealny program do tworzenia zrzutów ekranu. Już okazję mówić o niezłym Skitch, nietypowym GrabFS, a także o InstantShot, SnapClip itp. wydaje się, że można jeszcze wymyślić coś nowego?

Chłopaki z Realmac Software postanowili spojrzeć na problem z drugiej strony. Jasne, że nie same zrzuty ekranu interesują użytkowników (zrzut ekranu łatwo zrobić i standardowymi środkami). Wygodne narzędzia do edycji, rassharivaniya i przechowywania zdjęć.

Co nam obiecują:

  1. Możliwość robienia zrzutów ekranu nie tylko okien aplikacji i poszczególnych elementów interfejsu, ale i stron internetowych w całości.
  2. Edycja zdjęć, możliwość dodawania adnotacji
  3. Możliwość zamieścić zrzut ekranu w Sieci
  4. Wbudowaną bibliotekę zrzutów ekranu z możliwością grupowania zdjęcia według tagów, szacunków i kolekcji.

LittleSnapper

LittleSnapper, kliknij aby powiększyć.

Program LittleSnapper, z wymienionymi funkcjami, powinna pojawić się pod koniec 2008 roku. Czekać jeszcze trochę, a na razie można zarejestrować się na stronie — obiecują, że członkowie VIP-dystrybucyjne będą mogli przetestować aplikację przed resztą użytkowników. Jeśli twórcom uda się zrealizować swój plan, to więcej niż wszystkie cieszą się projektanci stron internetowych, które będą w stanie robić zdjęcia stron internetowych i zapisać je w wygodnej formie do wyszukiwania inspiracji. Może się zdarzyć taka sobie iTunes do zrzutów ekranu.