Magic Mouse zaskoczyła konsumentów swojej «żarłoczność»

Wielu użytkowników Magic Mouse od Apple narzekają na forach serwisu Apple.com na to, że mysz wymaga wymiany baterii prawie co tydzień. Jak często zdarza się, że przedstawiciele Apple jeszcze nie skomentował problem. Jednak zamykać oczu na niej nie można, bo pracownicy portal SoftPedia nie tylko potwierdziły istnienie problemu, ale i przeprowadzili odpowiednie badania, aby upewnić się w jej obecności.

02_Magic_Mouse_bat

Na podstawie wyników eksperymentu okazało się, że problem leży nie w samej myszce, a w jej oprogramowaniu do zarządzania energią. Ale to niewiele zmienia, ponieważ naprawiać problem jest nadal potrzebna.

W ramach eksperymentu w Magic Mouse pracowników SoftPedia zostały wprowadzone zupełnie nowe baterie, i się nim cieszył, dopóki program nie poinformowała, że baterie wyczerpały. Jednak, przestawienie te same baterie w starszą wersję myszy Mighty Mouse – naukowcy zobaczyli, co się w nich jeszcze pozostaje 40% naładowania. Ponadto, okazało się, że nawet 50% naładowania baterii czasami nie wystarcza do pracy Magic Mouse.

A miałeś do czynienia z tym problemem?