MailTags — świetny plugin do Apple Mail

MailTagPierwsze kilka dni uważał Mail.app słabym klientem — możliwość pracy z konferencji prasowych nie, aby wybrać kodowanie wiadomości wychodzących, należy zwrócić się o pomoc do Terminalu… Teraz to już przeszłość — w pewnym momencie spotkałem się z wtyczką MailTags. Od tamtej pory uważam, że domyślnie program pocztowy jest najlepszym z tego, że istnieje dla komputerów Mac.

MailTags dodaje obsługę tagów, słów kluczowych, notatek i projektów w programie Mail.app. To pozwala inaczej spojrzeć na styl pracy z pocztą e-mail. Po pierwsze, staje się możliwe wykorzystanie techniki GTD. Po drugie, można czytać wszystkie wiadomości, oznaczać je tagiem «odpowiedz» i dopiero potem, kiedy wszystkie e-maile przeczytane, automatycznie grupuj wiadomości, które wymagają odpowiedzi, w tym jedna «mądra» folderze.

MailTag

Dla każdej wiadomości dzięki MailTags można tworzyć swoje zadania i zdarzenia w kalendarzu iCal, ustawić ramy czasowe wykonania (дедлайны). W MailTags podoba mi się głęboka integracja z почтовиком — obsługiwane praca z inteligentnych folderów (w nich jako kryterium wyszukiwania można wybrać dostępność danego tagu lub akcesoria do projektu) i indeksowanie Spotlight. MailTags wie o istnieniu IMAP, tak, że dostęp do tagów jest możliwy z wielu komputerów, i działa z zewnętrznymi aplikacjami (dla mnie szczególnie ważne jest wsparcie iGTD).

MailTags

Przy czym, zaznaczam, z instalacją MailTags interfejs Mail.app nie staje się przeciążony.

MailTags jest shareware-rozwój. Cena: $29.95 (program jest wart każdego dolara, który za nią proszą)