Małe radości // Proste menedżerów zadań dla systemu Mac OS X

Wielokrotnie rozważaliśmy menedżerów zadań. Zazwyczaj ich twórcy do rozwiązania problemu «jak poradzić sobie ze sprawami» nadają się kompleksowo, oferując szerokie możliwości (korzystanie z tagów, grupowanie według projektów, śledzenie zleceń, itp.). Ale jest i odwrotna tendencja — coraz częściej autorzy programów nacisk robią na prostotę interfejsu i łatwość użytkowania.

Anxiety

Anxiety — to wcielenie prostoty. Ultra lekki menedżer zadań jest ściśle integruje się z systemowymi aplikacjami — kalendarzem iCal i klientem Apple Mail. Dostęp do zadań można uzyskać z menu baru. Z plusów należy pamiętać darmowe (ale darowizny autora są zawsze mile widziane). Więcej informacji na temat Anxiety można przeczytać w przeglądzie Slaff’a.

Today

Podobnie jak w przypadku Anxiety, podstawowa funkcja tego programu to dostęp do wydarzeń iCal i ich występ w bardziej wygodny sposób. Według swoich możliwości Today trochę przewyższa Anxiety. Na przykład, aplikacja pozwala na przeglądanie zadania i zdarzenia w określonym przedziale czasu. Jednak komercyjny status programu ($15), stosunkowo niewielki okres próbny (7 dni), a także wysyłanie danych o komputerze, włączone domyślnie, nie zachęca do ciągłej pracy.

SimpleTODO

Utalentowany 21-letni niemiec Julius Ekiert (Julius Eckert) zacząłem uczyć się programowania w 9 lat. Teraz jest on autorem wielu ciekawych skórek dla Quicksilver, a także kilka mniejszych programów.

SimpleTODO nie posiada mnóstwo funkcjonalności, ty tylko możesz dodawać/usuwać zadania tak nadawać im etykiety. SimpleTODO — darmowy program, ale to nie przebacza jej braku integracji z iCal oraz Mail.

TaskPaper

TaskPaper stworzony dla tych, którzy są przyzwyczajeni do prostych list, do «papierowy» stylu. Szczegółowo o programie MacRadar pisałem w tym artykule.