Max OS X 10.6.2 poddaje się «atom»

Dobre wieści dla miłośników хакинтошей, netbooków i systemu operacyjnego Mac OS: dzięki staraniom rosyjskiego programisty Mac OS X 10.6.2 jednak zarobiła na netbookach z procesorami Intel Atom. A wszystko dzięki powstałemu im ścieżki do jądra systemu.

Śnieżny Lew Hack

Kiedy szła opracowanie systemu Mac OS X 10.6.2, plotki o funkcjonowaniu systemu operacyjnego na komputerach z procesorami Intel Atom chodziły różne. Na początku mówili, że wsparcia Atom w tej wersji SYSTEMU nie będzie. Następnie pojawiły się informacje o zgodności nowego systemu operacyjnego нетбуками, jeśli tak można powiedzieć. Ale po wyjściu oficjalnej aktualizacji systemu Mac OS X 10.6.2, zgodność z Atom wyparowała. Niektórzy uważają, że ten krok — walka firmy Apple z tymi, którzy korzystają z systemu Mac OS X na komputerach nie od Apple, w szczególności, na netbookach. Inni uważają, że wsparcie dla kompatybilności z procesorami Atom został usunięty, ponieważ ten procesor nie jest używany w żadnym z komputerów Apple – po prostu w celu optymalizacji.

Ale dzięki pracy programistów z Rosji z kartą pseudonimem «tea», aplikacji Terminal i wymiany jądra systemu operacyjnego Mac OS X w najnowszej wersji uruchomiona na komputerze typu netbook z procesorem Atom bez większego trudu. Łatwy w użyciu patch można znaleźć w formie insanelymac na.