Menuet: jeszcze jeden sposób sterować iTunes

Jeszcze nie zmęczony opinii iTunes różnych kontrolerów? Nie? Oto jeszcze jeden. On nie jest tak dobry, jak CoverSutra (spójrzmy prawdzie w oczy, wygląda skromniej…), ale ma wiele swoich zalet. No, na przykład, w przeciwieństwie do охочей do osd miejsca коверсутры Menuet czuje się doskonale w менюбаре, tak i do zarządzania im wystarczy zobaczyć tylko ikonę programu.

menuet.jpg

W tym samym ikonę program stara się w miarę możliwości pokazać okładkę bieżącego śladu, co wygląda dość zabawnie :) Po kliknięciu na tej samej ikonie pojawia się mała kontroler, za pomocą którego można wykonać najprostsze czynności jak przełączyć na następny utwór. W zasadzie można się obejść i bez kontrolera, klikając na ikonę z zakleszczone klawiszy CMD, ALT lub SHIFT, aby przejść do tych samych czynności. No albo sam wywołać menu kontekstowe, z którego dostępne jest dużo więcej możliwości: można zmienić ocenę utworu, przełączanie utworów, podróżować po bibliotece, a nawet wysłać komputer «sen» po upływie określonego czasu.

Plus do tego możliwość przeznaczenia хотки dla wszystkich przewidzianych działań, wsparcie dla skórek i która stała się już niemal obowiązkowym integracja z last.fm.

Początkowo program rozprzestrzeniała się jak Shareware, później лецензия była сменена na charityware (aka pomóż pieniądze biednym i głodnym i licz, że zapłacił za licencję). Gdzieś rok temu rozwój został przerwany z obietnicą dać program w dobre ręce, w tym леопардоводам, najwyraźniej trzeba będzie poczekać. A na razie używać, tym bardziej, że гикам program na pewno przyciągnie… Tylko nie zapomnij, aby wypracować licencję, składając dziadków, stojących przy stacji metra ;)