Miłośnikom pięknego: chaotyczny zbiór myśli na temat dopracowania tego, że w pracy nie potrzebuje…

O tym, jak można zmienić wygląd systemu, nie tracąc przy tym na funkcjonalności pisałem już kilka razy. Bez względu na długotrwałą niechęć do rytuałach rodzaju prób «przerobić» systemu Windows w systemie Mac OS, Макось w systemie Linux, a ostatnią w Star Trek OS ja w miarę możliwości staram się korzystać z aplikacji, ma przyzwoity wygląd, a jeśli ostrość nie przechodzi, to można spróbować lekko uporządkować pysk interfejsu dostępnymi środkami. Swój ulubiony zestaw ikon Agua chwalił już nie raz (no alergię mam na ikony folderów z surowców wtórnych w Leopard, co tu zrobić?), nadszedł czas, aby pokazać nową kolekcję ozdób.

desktop.jpg

Tak więc, zwracam uwagę na utalentowanego chłopca o imieniu Jonas Rask, który ma niesamowitą zdolność tworzyć piękne i jednocześnie funkcjonalne ikony (on już strzelił, rysując ikony dla pakietu Office:Mac). Na przykład, zestaw nich przebiegły pod nazwą Pry zasługuje na pochwały. Dokładnie tak, jak i wiele innych ikon, które można znaleźć na stronie internetowej Jonasa. Do poziomu Iconfactory on jeszcze nie posiada, ale potencjał jest ogromny.

Ważną część: Pry ukazuje się w kilku wersjach, w tym w wersji dla CandyBar, tak i sam zestaw folderów ma kilka odmian: Black, Alu, Etched Black, Etched Alu. Powiedzieć, że zestaw doskonale komponuje się z ikonami systemowymi znaczy покривить duszą. Jak na to nie perspektywa dla folderów całkiem źle неклассическая, w tym możliwość, że uda się zrobić jeden komplet jest bardzo mała. Chyba, że ostrzegałem :)

Parę słów o CandyBar. Przegląd tego wspaniałego programu na Macradar już był, t. h. nie bądź leniwy, aby skorzystać z wyszukiwarki. Od siebie pragnę zauważyć, że pomimo solidną cenę swoje pieniądze, ona spełnia, oszczędzając mnóstwo czasu na dostosowanie. Dla zmiany jednej-dwóch ikon martwić się nie warto, dla łatwej organizacji ogromnej samej ilości ikon pasuje po prostu idealnie.

A oto przydatne zabawki: Black Pearl dla VLC. Wstydzę ludowy odtwarzacz nie będzie wstyd zostawić na ekranie. Używam sam, normalnego lotu. Od razu powiem, że dla zabudowy skórki trzeba pogrzebać w pakiecie VLC. Jeśli taka perspektywa cię przeraża — lepiej się nie zatrzymywać. Lub przynajmniej o tworzenie kopii zapasowych nie zapomnij.

W ogóle, próba zmienić wygląd programów, początkowo podobne manipulacje, nie przewidując nawet pod макосью brzemienny różnymi problemami (обыно niedopasowanie rodzaju tego, co jest na kciuki i rezultatu; rzadziej — bardziej poważne usterki), w tym ten temat wolę ominąć. Bardzo interesujące mogą znaleźć wszystkie potrzebne na Macthemes, o konsekwencje ostrzegałem :)

Z tapety sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jak pokazuje wieloletnia praktyka, najlepiej użyć coś neutralne, nie drażniący oczy i nie zakłócające pracy. Nasz wybór — Blueprint. Kilka miesięcy już wisi i dos ich pory nie znudził. Szczerze mówiąc, już nie raz doświadczyłem chęć zrobić zestawienie najlepszych tapet, ale po pierwsze, już неоригинально (kto nie robił), po drugie przegląd będzie zbyt subiektywne. Zresztą, będą wnioski — zrobię. Na razie nie leń zobacz Interfacelift i Deviantart.

Dla siebie mam z wyglądem systemu mniej więcej określił. Nowe леопардовское stylizacja bardzo mi się podoba, więc potrzeby w Uno i innych «шейпшифтерах» nie mam. Natomiast systemowe icon guide przeszedłem się bezlitośnie. Za podstawę wzięta Agua: wszystkie foldery — jej, precz z «tektury». Głównym tematem rozcieńczona тулбарными ikonami Iconaholic (w Apple je przerysować, wygląda na to, leniwych), ikonami dysków z Pry Hardware plus w torbie-kosz z mixed updates (autor ten sam). Doc — refresh basic (próbowałem sterty opcji, to — IMHO najlepszy pod względem urody i wygody). Dalej — ciekawostki. Ikona Adium — autorstwa buzuk, plus ikony ikony statusu i style wiadomości — stockholm, emotikony — Macthemes 2. Zadanie było proste: dostać coś śliczna i mac-like. Z innymi aplikacjami łatwiejsze. Tematy Firefox — rozwojem jego talentu Delicious, która IMHO powinna być zainstalowany domyślnie. Tam dodany Fission bo pasek postępu pobierania w pasku adresu —świetne rozwiązanie, które grzech zostawić na łasce Safari. Onyx ma ładną ikonką Onyx Leopardized, Skype otrzymał ikonę Jonasa, plus CandyBar zyskał bardziej «apetyczny widok. O pozostałe już powiedział. Z aplikacjami, które mają taki «nieodwracalne» widok staram się nie kontaktować :)

Na dziś to wszystko. Ciąg dalszy nastąpi… lub nie należy… Zależy od komentarzy :)