MiniBatteryLogger: najlepszy przyjaciel makbuka

Dawno nie pisałem o prostych, pięknych i wygodnych программках i narzędziach ułatwiających życie zwykłych śmiertelników takich jak ja.

mbl.jpg

Tak więc, jak łatwo się domyślić, MiniBatteryLogger jest przeznaczony do pracy z akumulatorem. Możliwości programu mnóstwo: począwszy od zwykłego wskazania poziomu naładowania baterii (pasek menu/doc/desktopowych — do wyboru), a kończąc na różnego rodzaju opcjami monitorowania jej stanu. Tutaj można porównać stan baterii z референсным wartością, sprawdzić datę produkcji pierwotnej i obecnej pojemność, ilość cykli ładowania itp.

Bardzo cieszy to, że wszelkiego rodzaju wodotryski nie przeszkadzają podstawowych funkcji, tj. bez względu na bogactwo możliwości korzystania z «program logowania» jest bardzo prosta.

Status tej twórczości jest dość dziwny. Z jednej strony to uważa się shareware, wskazując, że nie chce pracować za darmo ponad 30 dni. Z drugiej — na miejscu angielskim na białym jest napisane «You may use it unregistered as long as you wish, anyway if you use it everyday you should register a license.», jeszcze i darmowej kluczyk w zestawie (adres URL nie pytaj, komu trzeba, ten szybko znajdzie :)).