Notify.app—prosty i elegancki sposób, aby śledzić stan swojej skrzynki pocztowej Gmail

PoinformujemyJednym z najbardziej popularnych usług e-mail, wśród geeków i po prostu zaawansowanych użytkowników jest Gmail. I myślę, że wielu korzystają głównie jego sieci web. U takiego stylu pracy, jest jedna wada — o pojawieniu się nowych wiadomości dowiesz się tylko wtedy, gdy sprawdzasz swoje konto w Gmail.

Problem rozwiązują różne уведомлялки. Oni sami sprawdzają pocztę, a gdy masz nieprzeczytaną wiadomość, informują o tym użytkownika.

Stosunkowo nowa уведомлялкой stał Notify — bezpłatna aplikacja firmy Vibealicious. Po zainstalowaniu program znajduje się w pasku menu. Tam wyświetla liczbę nieprzeczytanych wiadomości. Kliknięcie na ikonę programu pozwala spojrzeć tematy i fragmenty ostatnich 20 listów. Program współpracuje z wieloma kontami, a do tego ma wygodne i piękne UI.

Poinformujemy

Główny minus Notifyapp polega na tym, że program nie jest w stanie sprawdzać skrzynki pocztowe usługi Google Apps for Your Domain. Tzn. jeśli używasz Gmaila w swojej domenie, Notify ci nie pomogę. Twórcy obiecują dodać wsparcie dla Google Apps w wersji 1.1. Na oficjalnym blogu nawet nazywała przybliżona data, kiedy to może nastąpić — w połowie września. Jak widać, praca się przeciąga…

Pobierz Notify można ze strony dewelopera.