Opowiesz o Automator

Byłoby dziwne, gdyby na MacRadar nie pojawił się artykuł o jednej z najbardziej przydatnych aplikacji w systemie Mac OS X — Automator. I aby zaradzić tej sytuacji, publikujemy wstępne recenzję свитчеров i początkujących o niej.

Automator został zaprojektowany dla systemu Mac OS X do automatyzacji rutynowych procesów (czw. akcji) i to jest Twój główny asystent w systemie Mac OS X, dlatego ważne jest, aby nauczyć się z nim pracować.

Automator wykorzystuje AppleScript i Cocoa, ale użytkownik nie ma potrzeby, aby być sam na sam z tymi językami programowania. Za pomocą graficznego interfejsu tworzysz łańcuch działań metodą Drag ‘ n ‘ Drop, przeciągając z biblioteki możliwe działania w specjalne okno. Następnie zapisujesz ten wątek jako jakiegokolwiek procesu.

Łańcuchy takie działania nazywane są Workflow. Workflow można zapisać jako specjalny plik do wykorzystania go w przyszłości, można zapisać jako narzędzia do drukowania, jak program lub opcję z menu kontekstowego.

W przyszłości możesz korzystać z tej rutyny z większości programów, w tym programu Finder, Safari, Mail, Pixelmator (czw. naszą recenzję) i inny 3rd-party soft.

Na MacRadar jeszcze dotykać w przyszłości temat Automator’a i pokażemy możliwe przykłady jego zastosowania, tworzenia przydatnych workflow. A teraz zachęcamy do zapoznania się z poniższymi linkami:

  • Definicja Automator na Wikipedii
  • Wiele gotowych workflow na stronie Apple Downloads.
  • Tajemnice Automator — dobry artykuł, aby zapoznać się z przykładami (w języku rosyjskim)