Parallels zrobili przejście z Windows na Mac łatwiej!

ParaleleFirma Parallels, znana ze swoich rozwiązań w dziedzinie wirtualizacji i automatyzacji, zaprezentowała nowy produkt dla osób, które planują przejście z Windows na Mac OS X i potrzebują pomocy w związku z taką zmianą platformy. Oprogramowanie nazywa Parallels Desktop Switch to Mac Edition, to przyda się tym, którzy jeszcze nie są zaznajomieni z platformą Mac i komu potrzebna jest pomoc w przeniesieniu wszystkich danych z KOMPUTERA i przy pracy z wieloma programami w systemie Mac OS X.

Co oferuje Parallels:

  • szkolenie użytkowników, którzy nie są zaznajomieni z platformą Mac, za pomocą interaktywnych filmów i telefonicznej;
  • przenoszenie danych z PC na Mac (dokumentów, plików multimedialnych, programy dla Windows) za pomocą kabla USB od Parallels;
  • uruchamianie programów Windows w systemie Mac za pomocą programu Parallels Desktop dla Mac 4.0.

Transfer danych można również zrealizować za pomocą zewnętrznego dysku twardego lub przez sieć lokalną. Wymagania dotyczące komputerów PC do zgodności z Parallels Desktop Switch to Mac Edition to system operacyjny Windows XP SP2 i wyżej lub Vista, a także działający napęd DVD. Stosunkowo Mac, na komputerze musi być zainstalowany system Mac OS X 10.4.11 lub nowszy procesor Intel.

Poradniki zawierają funkcję «Kliknij i dowiedz się», która pozwala użytkownikowi kliknąć na ikonę na ekranie, w wyniku czego otrzyma on wyjaśnienie, jak korzystać z odpowiedniej aplikacji. Opis zadań i funkcji w systemie Mac dzieje się w związku z ich odpowiednikami w systemie Windows — aby użytkownik był bardziej intuicyjny.

Tym, kto działa tylko z aplikacjami dla Windows, nie trzeba przeładowywać swoje Mac, aby uruchomić te aplikacje będą działać w systemie Mac dzięki Parallels Desktop dla Mac 4.0.

Więcej informacji na temat programu Parallels Desktop 4.0 Switch to Mac Edition można dowiedzieć się na stronie produktu.