Photoshop CS3 jest kompatybilny z Mac OS X Snow Leopard 10.6, ale nieoficjalnie

КС3MacRumors i 9to5Mac donosi o tym, że firma Adobe przeprowadziła testy i potwierdziła zgodność swojego pakietu Creative Suite 4 z systemem operacyjnym Mac OS X Snow Leopard 10.6. O tym oświadczył kierownik projektu Adobe Photoshop John Nek (John Nack). Co do wcześniejszych wersji pakietu Creative Suite, badania ich zgodności oficjalnie nie było. Zakłada się, że wcześniejsze wersje pakietu Creative Suite nie będą aktualizowane pod Snow Leopard 10.6.

O tym powiedziano w wydanym przez firmę Adobe liście najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z kompatybilnością CS4 i Mac OS X Snow Leopard 10.6.

Jednak w swoim blogu nieco później Nek zaznaczył, że w tym samym czasie, nikt nie mówił o tym, że Creative Suite 3 nie będą obsługiwane Snow Leopard 10.6. Nieoficjalna badanie potwierdziło jego słowa – Creative Suite 3 normalnie działa w najnowszej wersji systemu operacyjnego. Nek oświadczył, że testy, choć nieoficjalna, prowadzona jest przez zespół Adobe, jeśli istnieje możliwość, że niektórzy użytkownicy nadal planują zastosować CS3 na komputerach z wersją SYSTEMU 10.6. Ważne jest także to, że pan Nek pewien tylko w zgodności z Snow Leopard 10.6 programu Photoshop z CS3, nie informując o innych składnikach trzeciej wersji pakietu.