Photoshop za tanio: co jest dobre i złe alternatywne rozwiązania

Ja już nie raz pisałem o fali nowo рисовалок, плодящихся ostatnio na komputerze mac z prędkością królików (i jeszcze nie raz wspomnę o nich, dobra temat jest aktualny!), a tymczasem towarzysze Lukas Mathis i Jon Whipple napisał dość szczegółowe porównawcze recenzje popularnych edytorów graficznych: Pixelmator (gdzie już bez niego), Żołądź, DrawIt i Iris.

Od siebie chciałbym dodać, że w przeciwieństwie do Lucasa nie uważam Pixelmator godnej wymianą фотошопу do pracy z drobnej grafiki. Przede wszystkim ze względu na algorytm skalowania, używany przez program podczas powiększania obrazów (tu Nearest neighbor byłby o wiele bardziej odpowiednie ze względu na brak «размазни») edit: na podstawie wyników rozmów z twórcami stwierdzono, że jest to błąd, a nie sztuczka i kilka drobnych zgrzytów jak uzyskać «połamane» obrazów w wyniku operacji copy-paste.

Chętnie wierzę, że twórcy starają się zrobić wszystko jak najlepiej, ale patrząc na kolejnego zabójcę png» ja coraz bardziej skłaniam się do zakupu najnowszej wersji Photoshop Elements :)