Problem z dyskiem twardym w Apple MacBook Pro będzie rozwiązany na oprogramowaniu

Масвоок ProWłaściciele MacBook Pro, właśnie modelu z dyskiem twardym o pojemności do 500GB i prędkości obrotowej 7200 obr./min, już od kilku miesięcy skarżą się na niespodziewane dźwięki, które od czasu do czasu zaczyna wydawać laptopa, po czym zawiesza się. W trakcie rozmowy z dziennikarzami CNET rzecznik Apple Bill Evans (Bill Evans) poinformował, że prace nad poprawką problem właśnie jest w tym momencie. Ważny jest fakt, że problem zostanie rozwiązany na oprogramowaniu i użytkownicy nie będą musieli oddawać swoje laptopy do serwisu. Jednak wyraźnych ram czasowych na razie nikt nie wskazywał.

Jak twierdzą osoby, które cierpią na problemy użytkowników, MacBook Pro emituje sygnał dźwiękowy, a następnie dysk twardy kliknie, i laptop przestaje reagować na wszelkie działania użytkownika. To trwa nie więcej niż 10 sekund, i potem komputer działa w trybie normalnym.

Problem nie wymaga ponownego uruchomienia laptopa za każdym razem, kiedy to «wisi», więc w tym przypadku nie ma ryzyka utraty niezapisanych danych. Jednak niewiele osób lubi od czasu do czasu się spodziewać, gdy chwalić MacBook Pro traci zdolność do pracy.

Ciekawe, że niepowodzenie w pracy laptopa od Apple się dzieje, niezależnie od tego, co to za praca odbywa się na nim, czyli na problem nie wpływa na korzystanie z danego programu lub aplikacji. O tym także donoszą użytkownicy, omawiające problemy na odpowiednich forach.