Problemy synchronizacji: niedoceniany Portfolio

Wielu z nas dzisiaj do dyspozycji nie jeden komputer, i często zdarza się, że dokumenty trzeba edytować wszędzie. Innymi słowy — występuje zadanie synchronizacji, który utalentowani ludzie decydują się na niesamowite sposoby, które w ogóle nie poddają się prostemu użytkownikowi, czekającego, że rzeczy trzeba po prostu pracować. Dlatego dla uproszczenia proponuję rozważyć niezasłużenie zapomniane narzędzie Windows — Portfolio (Briefcase).

Stworzyć Portfolio bułka z masłem — wystarczy kliknąć prawym przyciskiem w dowolnym miejscu systemu Windows, gdzie w ogóle można tworzyć dokumenty, i wybrać jego tworzenie.

briefcase.gif

A jak z niego korzystać?

  1. Trzeba wybrać miejsce głównej kopii plików. Może to być komputer stacjonarny, ja wolę magazyn online.
  2. Na drugim (trzecim i dalej) komputerze trzeba stworzyć Portfolio w dogodnym dla ciebie miejscu. Na tym komputerze musi być dostęp do głównych kopii dokumentów.
  3. Teraz trzeba otworzyć portfel i umieścić tam terminach w zdalnej pracy.
  4. Trzeba synchronizować Portfel przed wyjazdem i po powrocie.

Uwagi i wskazówki:

  • Należy umieszczać w Portfolio całe foldery, to zapewni synchronizację głównej kopie nawet podczas tworzenia nowych dokumentów.
  • Zsynchronizuj Portfolio regularnie, w przypadku wystąpienia konfliktów będzie dość trudno wybrać który z redakcji plików potrzebujesz. Przypomnienie można zrobić otwieranie Portfela przy każdym logowaniu się do systemu.
  • Wyrób sobie nawyk pracować na laptopie tylko w Portfelu.
  • Nie bój się pojawiających się postów: one pouczające, przeczytaj.