Procesory nowej generacji MacBook Pro mogą pojawić się już w styczniu

3 stycznia 2010 r. oczekuje się, że wydajność nowych procesorów Intel Аrrandale. Układy te zbudowane są na bazie ulepszonej architektury Nehalem, co zapewnia znaczący wzrost wydajności komputerów, w porównaniu z pracującymi na bazie procesorów Core 2 Duo. Ostatnio, na przykład, program w nowoczesnych laptopach MacBook i MacBook Pro.

Trzy nowe cpu będą sprzedawane pod marką Core i5 i Core i7 i będą mogli pracować na częstotliwości od 2,4 ghz do 2,66 Ghz. Cena żetonów wynosi od 225 dolarów do $332 w partiach od 1000 sztuk. Poziom wydzielania ciepła takich procesorów — 35 Watów, co jest całkiem do przyjęcia dla MacBook Pro. Czyli można założyć, że procesory te będą wykorzystane w nowej serii MacBook Pro.

Również mówią o tym, że Intel planuje wypuścić i niskiego napięcia procesor Arrandale, co pozwoli używać go w ultracienkich laptopów — na przykład, w MacBook Air.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że Apple wkrótce zaktualizuje Macbook Pro. Ale «яблочники» odpowiadali wymijająco: w tym roku linia produktów już się nie zmieni. Teraz wszyscy czekają na początku przyszłego roku.