Proteus: właściwa «icq»

Pierwszego dnia wieczorem, jak na złość spadł «icq». Nie to, żeby była rozpaczliwie potrzebują właśnie wieczorem, rzecz znaczną część kontakt arkusza udało się przeszczepić na Jabbera, ale nadal brak możliwości komunikowania się z niewolnikami АОЛ kilka напрягала.

Ledwo оправившимся od napływu chętnych porozmawiać DOWIEDZ się ciężko radzili Proteus, jakiś komunikator, o którym do dziś dnia nawet nie słyszałem. Cóż, dobry pretekst do zwiedzania…

Czym wyróżnia się ten klient oprócz odporności na kolejny «аськиной» choroby?

Szczerze mówiąc, od razu zaznaczyć jakieś pojęcia godności przed starym, dobrym Adium nie mogłem: obsługa stosu protokołów, skuteczna obsługa skórek, emotikony, хистори i obsługa kart jak też (choć w Adium to lepiej będzie ;)), obecnością teraz też nikogo nie widziałem… Chyba, że integracja z książką adresową, chociaż, czekaj, ich w Adium jest również dostępna. Menu i ustawienia wyglądu «cholera nogę pokona» nie łatwiej, a nie trudniej адиумовых, tak i opracowanie idzie nie za szybko, chociaż aplikacja też wydany na licencji GPL.

Słowem, jak nie kręcił, a od analogii z адиумом pozbyć się nie mógł, tak i podać jakieś konkretne korzyści komunikatora, oprócz opisanej wyżej też. Słowem, chce «czegoś podobnego, ale innego — przyjrzyj się, nagle podejdzie».

P. S.: panowie, przejść na Jabbera, najwyższy czas ;)

P. P. S.: użytkownicy Proteus, powiedz mi, dlaczego wybrano właśnie jego?