Przejazd na Windows 7 z systemu Windows XP bez utraty danych i ustawień

Jak bezboleśnie przejść z Windows XP na niedawno opublikowanej Windows 7, i przy tym nie stracić swoje dokumenty i ustawienia? Po zapoznaniu się materiały na stronie Microsoft, doszedłem do wniosku, że mi nie pasują. Instrukcja zawiera tyle punktów i tak jest pełen nałożone ręcznie zespołami, co brać za realizację transferu danych za nią nie stał — wydało mi się to zbyt skomplikowane, zbyt angielskim, zbyt niezrozumiałe. Nie na próżno nazywa się instrukcją dla IT-specjalistów (jeśli ktoś zainteresowany, to możesz zapoznać się z nią na link http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd883247(WS.10).aspx). Ja się do tych specjalistów nie mam, więc udał się na poszukiwanie bardziej proste narzędzia i znalazłem ją. Nazywa się Windows 7 Basic Migration.

tiaurus0001

Narzędzie jest w trzech rodzajach: darmowe, umiarkowanie płatnym i nieskromnie płatnym. Mi dwie ostatnie opcje nie pasują (całodobowa obsługa i migracja na dziesiątkach komputerów mnie nie będzie oszukiwać), więc zatrzymałem się na darmowym. W zasadzie, to jest dokładnie to, czego szukałem — proste narzędzie, które umożliwia przenoszenie danych z jednego systemu do innego. Jasne, że trzeba będzie zainstalować program w obu systemach, a same dane zapisać w tym miejscu, które będzie dostępne po ponownej instalacji. Program uruchamia kreatora, który po prostu zapisuje wszystkie dane w osobnym folderze, a po ponownej instalacji — zabrać ich z tego folderu. Języka rosyjskiego nie ma, ale tam szczególnie tłumaczyć nic — po prostu zaznaczyć zaznaczenie odpowiedniego i wykonujesz zapisywanie. W trakcie pracy komputer zostanie przetestowany na zgodność minimalne wymagania techniczne, sprawdzi zainstalowane programy, a następnie zapisuje dane.

< Darmowa wersja przenosi:

  1. Profile użytkowników
  2. Ustawienia pulpitu
  3. Ustawienia programów
  4. Foldery z dokumentami

Jest jeden problem: podczas próby pobrania darmowy program stronę twórców za każdym razem, pewnie donosi mi, że dla mojego regionu jest niedostępna, i ciężko перенаправлял na stronę z płatnych narzędzi. Ale znalazłem ten program w innym miejscu.

Strona internetowa dewelopera: http://windows7.iyogi.net/migration/window7-free-migration.html

Drugie miejsce: http://www.soft-go.com/dapp/67810