Przypomnij sobie wszystkie hasła z darmowych pomocników

Chyba jedno z najbardziej nieprzyjemnych zdarzeń, która może się stać z człowiekiem, który pracuje z komputerem — to zapomnieć hasło, gdy informacja jest istotna. Ale to, że jeden człowiek zrobił, drugi zawsze może złamać, a na rynku istnieje kilka całkowicie darmowych narzędzi, gotowych ci pomóc.

Pamiętaj, że nie należy ich używać w celu uzyskiwania dostępu do cudzych danych, są one przeznaczone tylko dla odzyskania swoich haseł i pomocy dla swoich bliskich. Aby nie było potrzeby w takich narzędziach, skorzystaj z którejś z metod przechowywania, na przykład, jednym z tych, o których pisaliśmy.

 • Windows

  Do odzyskiwania hasła samochodem, do którego już nie dotykały latach można spróbować Ophcrack Live CD. To bootowalny CD z Linux który wykrywa wszystkie konta, które są na aucie i dobiera hasła, jeśli są one dość proste.

 • Aplikacje systemu Windows, Jeśli chcesz sobie przypomnieć hasła, kiedyś już wprowadzone do programu jak ftp, klienta, usługi wiadomości lub innych programów wymagających i przechowujących hasła, można uzyskać ukryte za gwiazdkami lub kropkami znaki za pomocą Snadboy’s Revelation i Asterisk Logger.
 • Microsoft Outlook PST pisaliśmy już o tym, że PstPassword może wybrać aż trzy hasła, odpowiednich, aby otworzyć plik PST.
 • Usługi wiadomości błyskawicznych zapomniałeś hasła do ICQ, MSN Messenger, Google Talk, AIM, Yahoo Messenger, Trillian, Miranda, lub Pidgin, ale nadal są zarejestrowani w sieci z prawidłowym hasłem? MessenPass może otworzyć zapisane hasła dla ciebie.
 • Sieciowe i bezprzewodowe hasła

  Małe narzędzie SniffPass jest w stanie odkryć ci hasła, które są wysyłane przez kartę sieciową, więc można odzyskać hasła POP3, IMAP4, SMTP, FTP i HTTP (basic).Zapisane hasła sieci Wi-Fi można odkryć za pomocą WirelessKeyView.

  Jeśli potrzebujesz domyślne hasło dostępu do routera, to musisz zajrzeć do listy haseł do routerów.

 • Mac OS X Mimo, że włamywaczami haseł dla systemu Mac OS X nie ma jeszcze Pęk kluczy przechowuje wiele, jeśli nie wszystkie hasła, których używasz. Znaleźć Pęk można w dziale narzędzi folderu Aplikacji. Aby otworzyć Więzadła konieczna hasło administratora, ale masz dostęp do wszystkich zapisanych na maszynie haseł.
 • Hasła Firefox Jeśli chcesz zapisać swoje hasła w Firefox, a następnie przywrócić je też nie jest tak trudne. Menu Tools->Options, zakładka Security — tam zobaczysz przycisk Saved Passwords, po której trzeba kliknąć Show Passwords. Można również ustawić «View Passwords» bookmarklet i uzyskać wszystkie hasła, введеные w polach z gwiazdkami.

Recover Lost Passwords with Free Tools [ Gina Trapani ]