QReader — jeden z najlepszych czytników dla Symbian

Ja już zapomniałem, kiedy do ręki wziąłem książkę, to nie może się tak świadomie usiąść wieczorem w fotelu i poczytać. Chyba, że to był ostatni raz przed tym, jak ten program działa na moim smartfonie. Uważam, że to najlepsza z czytelni na to czas do симбиан urządzeń platformy S60 (1/2/3).

Scr000009

Program, choć wydaje się niepozornej, ale faktycznie dla mnie jest najbardziej wygodne. Jest w niej wszystko, czego mi trzeba. Ona wie, jak obrócić tekst o 90, 180 i 270 stopni, obsługuje czcionki specjalne, przeznaczone do użytku na TFT monitorów, jest sortowanie plików w folderach, świetny system zakładek (zakładki można dodać pewną pozycję w czytelnym pliku, zapamiętać miejsce, odsetek przeczytaniu, można dodać cały folder do dalszego szybkiego wyszukiwania), świetny wyszukiwanie słowa lub całej cytaty w pliku lub całej bibliotece, niestandardowe kolory czcionek i tła, wybór różnych czcionek, obsługa ponad 60 kodowych i 3 юникодовых stron znaków, kilka trybów formatowania tekstu, przekazywanie wiadomości tekstowych plików przez Bluetooth lub E-mail.

Scr000016

Obsługiwane formaty: Plain text (.txt), Palm DOC (.prc and .pdb), TCR, FB2 i UMD — właśnie te, w których przechowywana jest większość książek telefonów komórkowych, elektronicznych bibliotek. W sumie, czytać książki w tym programie na telefon gadżet — przyjemność.

Scr000014

niepozorny офсайт programu