Quicksilver ma podstawowej zgodny z Mac OS X 10.6

RtęćWbrew oczekiwaniom wielu i na radość im popularny launcher Quicksilver okazał się jeszcze żyje. Wielu uważało, że jego dni są policzone, gdy deweloper tego narzędzia Nicholas Житкофф (Nicholas Jitkoff) poszedł pracować w Google nad stworzeniem takiego programu Google Quick Search Box. Tak w zasadzie, problemy z kompatybilnością z systemem Mac OS X Snow Leopard наталкивали na myśl, że żyć programu już niedługo i aktualizacji iść nie musi.

Jakież było zdziwienie programu MacWorld Jeffa Портена (Jeff Porten), gdy dowiedział się, że zobaczył światło kolejna aktualizacja Quicksilver 1.0 beta 57. Przecież najnowsza stabilna wersja programu została wydana w 2007 roku — 1.0 beta 54. Nowe funkcje w aktualizacji nie (chociaż nie jest to problem, ponieważ większość ludzi i tak nie korzystali ze wszystkich funkcji programu). Ale w pliku zmian podana jest masa poprawek błędów, a także kilka funkcji, które zostały nieco poprawione. Naturalnie, zgłoszony i podstawowa zgodność ze Snow Leopard, że nie na jeden rok przedłuży Quicksilver życie.

Ale to dziwne: pobierz aktualizacja nie dla zwykłych użytkowników zasobów, tylko z MacUpdate. A to może oznaczać, że ta wersja Quicksilver naraża się być ostatnim.