Radio Gaga — nagrywaj ulubione radio

Jeśli jesteś fanem radia internetowego, to nie możesz przejść obok programu pod nazwą Radio Gaga. Nie tylko może nagrywać nadawanie kilku stacji jednocześnie, ale i automatycznie odcina wpis na poszczególne utwory, które potem łatwo wyeksportować do biblioteki iTunes. Również ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość nagrywania w określonych godzinach).

Po uruchomieniu programu od razu miał wybór stacji radiowej. W wersji próbnej one dostępne tylko około czterdziestu, ale po zakupie programu i rejestracji liczba wzrośnie do prawie 10 tysięcy. Radio sortowane tematycznie, od hitów lat 50-tych do metalu. Oprócz stacji z listy można dodać swoje, po prostu podając ich adres URL.

Wybieramy styl i jedną z tysięcy stacji radiowych według własnego gustu i uruchamiamy ją. Tu należy zwrócić uwagę na prędkość transmisji danych, zwłaszcza jeśli masz zamiar nagrywać muzykę, bo piosenki z bitrate 128 Kb/s będą brzmieć nie bardzo nawet w słuchawkach ipoda.

Jeśli chcesz nagrać kilka piosenek, wystarczy włączyć czerwony przycisk nagrywania, a muzyka jest automatycznie podzielona na kompozycji i przechowywane na komputerze. Nagrywać można z kilku stacji jednocześnie, tylko uważaj, aby nagle na dysku twardym nie skończyło się wolne miejsce.

Jak już wspomniano, można zrobić zapis konkretnej stacji radiowej w określonych godzinach), aby to zrobić, wybierz ją z listy i kliknij na Record on Schedule z menu Advanced.

Po zapisaniu odpowiednich utworów, można je wyeksportować do programu iTunes. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Tracks, wybieramy piosenki, które podobają się i jednym kliknięciem na przycisk Send to iTunes wysyłamy je do biblioteki.

Bardzo ważne jest to, że wyeksportowane piosenki nie są czymś w rodzaju «Nieznany wykonawca — Ścieżka 1», a zawiera w sobie nazwę wykonawcy i tytuł utworu.

Pobierz wersję demonstracyjną można ze strony dewelopera, Gaga Factory. Koszt programu do 19 lipca wynosi 19,99 dolarów, po będzie 2 razy droższe. Do pracy Radio Gaga wymaga Mac OS 10.5, Intel lub PowerPC Mac z 1 Gb pamięci ram i oczywiście dostęp do internetu.