Radioshift — znajdź swoją falę

RadioShiftW 1993 roku Carl Маламуд stworzył pierwszą «stację radiową w internecie» pod nazwą Internet Talk Radio. Lata mijały i kanały łączące postępową część ludzkości znajduje, poszerzano, pozwalając na coraz większej ilości ludzi dołączy do tego ciekawego zjawiska. Pojawiły się takie pojęcia jak podcasting, Youtube, twitter, ale radio nie gdzie nie zniknął, nadal się rozwijać, stając się wygodniej i lepiej. Potwierdzeniem tego służy aplikacja Radioshift.

Po raz pierwszy uruchamiając Radioshift na swoim «skarb», polecam przejść na zakładkę «World», przed tobą pojawi się mapa świata z dużymi miastami w postaci zielonych groch рассыпанных na jakościowo sławnego атласу. Rosję reprezentuje 9 miast: Moskwa, Sankt-Petersburg, Jekaterynburg, Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Jakuck, Magadan, Władywostok. Wybierając się na przykład do Moskwy, otrzymujemy wynik w kwocie 303-tych stacji na każdy gust, które można sortować według gatunku. Znaczna ich część jest nie tylko nazwą, typowe dla stacji gatunkami, ale i logo, co ułatwia nawigację.

Radioshift pozwala wybrać stację pod nastrój — przejdź na kartę «Genres». Sekcja «Home» jest podzielony na trzy części: szukaj w najbardziej popularnych internetowych stacji i Favorites (ulubione), gdzie można umieścić często прослушиваемое.

Tak zwany «Radio Guide» wyświetla pełną informację o dostęp do internetu stacji, dla niektórych z nich jest dostępna programów biegów. Tutaj można dodać stację do Ulubionych», albo «subskrybuj» na antenie radia, w tym zatrzymajmy się. Klikając na przycisk «Subcribe» RadioShift otwiera się drugie dno. Cudowna animacja «zmienny» przenosi nas do okna «Subscriptions». Tutaj możemy ustawić czas nagrywania, program automatycznie zapisze kolejny odcinek ulubieńcem programu, w przyszłości nagrania można edytować lub wysłać w iTunes.

Radioshift obsługuje: MP3, RealAudio, QuickTime, Windows Media audio. Do korzystania z programu wymagany jest SYSTEM Mac OS X 10.4.0 lub starsze. Koszt programu w tej chwili nie dużo nie mało 32$. Wersja demo pozwala w pełni korzystać z programu w ciągu 20 minut, po których dodaje zakłócenia w twój sygnał.

Po raz pierwszy otwarcie Radioshift, spędziłem za badaniem nowych stacji radiowych kilka godzin, wsłuchując się w to, co w tej chwili mieszka Anchorage i Монтовидео, Ponta Delgada i to bardzo blisko miasta Darwin.