Relacje Apple i deweloperów lepsze

W nowym roku kierownictwo firmy Apple, wygląda na to, postanowił być bardziej zgodne i ustępliwy w stosunku do deweloperów aplikacji dla iPhone. Wielu z nich ze zdziwieniem zauważają, że teraz ocena i zatwierdzenie aplikacji zabierają kilka godzin. Oprócz tego, zespół App Store już nie blokuje aplikacji, w których używane są prywatne programowo-stosowane interfejsy (dostępne dla programistów Apple, ale nie niezależnym programistom).

Program The Next Web i na pół etatu niemiecki przedsiębiorca Ralph Rottmann (Ralf Rottmann), pisze, że wcześniej praca z aplikacjami dla iPhone ‘ a była, delikatnie mówiąc, малоприятной. Wielu deweloperów po prostu nie chcieli tworzyć aplikacje dla komunikatora z powodu długiego procesu oceny ich pracowników Apple. Niektóre swoje współpraca przestali. Również, było dla nich przewidziana jest korzystanie wyłącznie z dozwolonych interfejsów programowania aplikacji (API). Bo kiedy program do nauki kodu aplikacji zidentyfikowała wykorzystanie zmodyfikowanego operatorem API, to natychmiast блокировалось i pojechało do autora na poprawkę. Ze względu na ograniczenia w publicznym udoskonalony interfejs wiele ciekawych funkcji iPhone po prostu nie były używane w aplikacjach.

Kiedy Rottmann stworzył nową aplikację dla komunikatora i na drugi dzień wysłał go do akceptacji zespołu App Store, to tylko przez 30 godzin w odpowiedzi otrzymał pismo, w którym poinformował, że aplikacja jest ok. Ale korzystanie z prywatnego interfejsu programowania aplikacji należy wykluczyć w przyszłości jego aktualizacji. Пожурили, ale brakowało.

Mamy nadzieję, polityka Apple w stosunku do deweloperów będzie zdrada w korzeniu, co spowoduje pojawienie się jeszcze bardziej ciekawych приложенй 2010 roku.