Rocketbox: szybkie i wydajne wyszukiwanie w Apple Mail

logo RocketboxMail.app — prosty i łatwy w obsłudze klient poczty e-mail. Zdaniem samego niektórych maniaków, którzy lubią «попрограммировать», został on stworzony dla domowych użytkowników i, faktycznie, trochę to potrafi.

Inni deweloperzy nie pierwszy rok własnymi siłami «допиливают» Apple Mail, wydając dodatki do programu.

Do grona najbardziej znanych wtyczek można zaliczyć:

  • Herald. Dodaje funkcję powiadomień o nowych wiadomościach.
  • Mail Act-On. Pozwala na określonej kombinacji klawiszy wykonać jakieś działania, — zastosować zasady, przenieść wiadomość do folderu, dodaj słowo kluczowe itp.
  • Letterbox. Za pomocą tej wtyczki Apple Mail można uruchomić w specjalnym trybie — z trzema kolumnami. Taki sposób pracy pozwala wykorzystać zalety monitorów panoramicznych.

Duże szanse dostać się na listę zalecanych wtyczek do Wp.app jest Rocketbox. Jego twórca próbował rozwiązać jedno zadanie: zrobić wyszukiwania w Apple Mail wygodniej.

Wybrano dwa sposoby poprawy ustawień почтовика: zwiększenie prędkości i nadanie nowych funkcji.

rocketbox

Jeśli wierzyć autorowi wtyczki, szybkość w porównaniu z własnym poszukiwaniem Mail.app wzrosła do 200 razy. Ja specjalnie ściągnąłeś z Gmail około 5 tysięcy wiadomości, wyraźnego przyspieszenia nie zobaczył. Możliwe, że skuteczność Rocketbox staje się widoczne w dużych ilościach korespondencji.

Oprócz prędkości nacisk kładzie się na bardziej wydajnym i efektywnym poszukiwaniu. Można wyszukiwać poszczególne słowa, frazy, określić zakres wyszukiwania (temat, treść wiadomości, po polach «do», «cc», itp.), korzystać z булевы operatorzy (body:»Prezydent Ukrainy» AND Tymoszenko OR Janukowycz NOT Miedwiediew) i maski (*, ?).

Rocketbox-1

Po otrzymaniu wyników wyszukiwania, możesz je przefiltrować. Na przykład, ograniczyć tylko jednym kontem pocztowym lub wybrać tylko te wiadomości, które mają załączniki oznaczone flagą, zostały uzyskane w danym okresie czasu. Tutaj nasuwa się taka funkcja jak «szukaj w wynikach wyszukiwania, ale jej na razie nie ma. Być może pojawi się w następnej wersji wtyczki.

Oczywiście, że RocketBox przeznaczony jest nie dla wszystkich. Większości użytkowników wystarczy standardowej funkcjonalności Mail.app lub usług poczty internetowej. Ale jeśli używasz Apple Mail, pracujesz z dużą ilością korespondencji i często musisz szukać korespondencję, to zwróć uwagę na ten plugin.