Rucksack — nowy archiwizacji dla systemu Mac OS X

Mac-deweloperzy zawsze z wielką uwagą odnosili się do interfejsu użytkownika aplikacji, jakość grafiki, wygodzie użytkowania. Dlatego jeśli tworzysz RSS-klient, to na pewno zaczyna pretendować do roli «angelina jolly wśród aplikacji». Nawet takie zadania jak odinstalowywanie oprogramowania, praca z czcionkami lub analiza wykorzystania dysku, rozwiązywane są tak nudne, jak to się robi w Windows.

Deweloperzy z austriackiej firmy Dare to be Creative (autorzy aplikacji Parachute, Gąbka, Renamer, ResizeMe, Family) przygotowują się do uwolnienia fajny archiwizacji dla systemu Mac OS X — Rucksack. Jest już dostępna wersja beta, którą można pobrać z oficjalnej strony.

Plecak

Ten program obsługuje dużą liczbę formatów plików, w tym ZIP, RAR (tylko dekompresja), Tar i 7zip. Rucksack potrafi wyciąć duże archiwa na kilka plików do wiadomości e-mail, a także wykonać odwrotną procedurę — łączyć wiele części archiwum dla dalszego rozpakowywania. Obsługuje tworzenie запароленных archiwów.

plecak

plecak-2

Dużym plusem Rucksack jest jego interfejs.

Już wiadomo, że Rucksack będzie płatne. Jeśli zostawić się na stronie swój adres e-mail, to z wydaniem ostatecznej wersji będzie można otrzymać rabat w wysokości 10 procent.