Shimo: właściwa «циска» lub o премудростях pracy VPN

Ci, którzy mieli pracować z VPN wiedzą, co nazwać wiele nowoczesnych VPN rozwiązania user-friendly język się nie włącza: wiele dziwnych opcji, kilka niekompatybilnych rozwiązań i klientów. Ciemność, w skrócie. Jednym z klinicznych przypadków jest Cisco VPN Client: tworzenie aplikacji dla wielu platform, w najgorszym tego słowa znaczeniu, aplikacja, глючная i zupełnie okropnie wyglądający. Próbowałem kilka wariantów połączeń paczkę różnorodnych klientów i поплясав z tamburyn wokół «циски», która nie chciała przynajmniej pracować prawie nie poddał się.

shimo.jpg

Shimo znalazłem zupełnie przez przypadek i ze zdziwieniem stwierdził, że jako zamiennik «циске» ona jest bardzo odpowiednia. Przy czym, w przeciwieństwie do tego ostatniego, jest w stanie pracować z менюбара, ma przy zdrowych zmysłach interfejs i obsługuje kilka usług.

Z ciekawych funkcji: obsługa шорткатов, synchronizacja na mobile me (jeszcze nie próbowałem), wsparcie dla ustawień «noclegi», stowarzyszenie wi-fi z profilami, łatwa konfiguracja notyfikacji, wbudowana przeglądarka logów.

Za całą tę radość proszą 13 euro, więc nic dziwnego, że oszacowanie od Shimo na iusethis znacznie wyższe, niż u konkurencji.

O wady na razie nic nie powiem. Przynajmniej przez czas użytkowania nie były jakieś poważne błędy i niedociągnięcia. Jeśli po zakończeniu testu takowych nie okaże, to z chęcią kupię licencję.

P. S.: krótkie cv jeszcze w kilku VPN dla klientów zainteresowanych pytaniem: VPN Tracker — ładny, ale niezwykle bogate i kosztowny (100 dolarów), nie chciał pracować w sieci i w wersji demo jest mało nadaje się do niczego. Viscosity — ładny z wyglądu, ale dość skomplikowaną i ropy, do wydania może stać się wykonalne. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z tymi lub innymi podobnymi programami — śmiało dzielcie się w komentarzach.

P. P. S.:: komentarze na temat «a co się nie podoba standardowy klient VPN» udadzą się do dev/null.