Silverlight pojawi się na iPhone bez pomocy i wiedzy Apple

Podczas gdy Adobe marudzi, oskarżając Apple we wszystkich grzechach i przede wszystkim w tym, że ona hamuje realizację wsparcia dla Flasha na iPhone, tak jak wszystko, co potrzebne NA już od dawna gotowe, a sygnale wizualnej z Cupertino na jego wdrożenie w komunikator nie ma, zawodnik postanowił подсуетиться. Zespół Microsoft pracuje nad adaptacją technologii Silverlight dla iPhone. A to może okazać się poważny handicap dla MS w walce z Adobe Flash o mistrzostwo.

Ciekawe, że w samym iPhone ‘ a i w tym, jak komunikator współpracuje z serwerami sieci web, zmian nie będzie. A oto w serwery Microsoft IIS planuje wprowadzić mechanizm, dzięki któremu treści, zapisywane na nich, będzie przesyłany strumieniowo bezpośrednio w telefonie, i w odpowiedni dla iPhone formacie. W każdym razie, tak wygląda sytuacja ze słów Briana Гольдфарба (Brian Goldfarb), kierownik grupy produktów Microsoft.

Blog 9to5mac przypomina, że w oparciu o technologię Silverlight działa usługa wypożyczania filmów na DVD i Blu-ray NetFlix. Więc można założyć, że w perspektywie pojawił się i jest wersja mobilna serwisu NetFlix. W USA dostępna i zobacz filmy i seriale będzie można bezpośrednio z iphone.