Snippet — wygodne «кодахранение»

Wśród programistów żyją i pracują wyjątkowi ludzie, oni zrobili swoim rzemiośle — pomoc kolegom po fachu. Z nich powstało bardzo wiele programów, mających pomóc кодеру w jego trudnej pracy. Do tak wyjątkowy można zaliczyć ludzi z Fuel Collective, создалей aplikacji o nazwie Snippet (c ang. Kawałek). Do zadań programu obejmuje przechowywanie, katalogowanie i synchronizacja poszczególnych fragmentów kodu, niezbędnych w pracy.

Działanie aplikacji jest zorganizowana w taki sposób, aby nie rozpraszać programisty od jego podstawowego zadania — nie popełnić błąd lub dokonać tam, gdzie jest to konieczne. W pasku menu znajduje się elegancka ikona po kliknięciu na który wyświetli się wyskakujące okno.

Zapisujemy kawałek kodu:

Nie ma nic dziwnego w tym, że praca programu dopasowany do «gorące klawisze», autorzy w pełni wykorzystali dla kogo przeznaczony jest narzędzie. Zagramy na klawiaturze nuty Command + N, menu efektywnie do góry nogami i gotowe do odbioru w siebie długo oczekiwanych znaków, jeśli operację chce przyspieszyć, można wyróżnić żądany kawałek kodu lub tekstu i skorzystać z шорткатом Command+Shift+6. Przed zapisaniem (Ctrl + S) można wybrać język programowania, podświetlanie składni realizowane sprawnie. Tak samo do сохраняемому elementu można dodawać tagi, co w dużej mierze ułatwi wyszukiwanie potrzebnego «fragment».

Szukaj:

Kiedy twoja biblioteka obrasta dużą ilością kodu źródłowego, trzeba potężne narzędzie wyszukiwania. Na szczęście tutaj jest obecny i korzystać z niego jest bardzo wygodne. Mam nadzieję, że nie będziesz leniwy przepisać tagi dla swoich «notatek» w przeciwnym razie będziesz musiał nie tylko. Kliknij na ikonę w pasku menu, wpisz magiczne słowo i otrzymujemy szukany wynik, kliknięcie którego przeniesie kod od razu do schowka. Jeśli znacznik został ukuty w ciężkiej chwili kaca, że jest mało prawdopodobne, ale zdarza się, możesz kliknąć na strzałkę i wyświetlić zawartość «fragment».

Ustawienia:

Pozwolić aplikacji uruchamiać się razem z systemem, dostosować wyświetlanie potrzebnych «języków», włączyć auto-wstawianie kodu w aktywne okno, w końcu zmienić kolor podświetlania — wszystko to jest dostępne w menu «Preferences». A nawet więcej, Snippet potrafi zsynchronizować swoje notatki z Mobile Me, co pozwoli ci zresztą już sami się domyślacie…

Polecam zajrzeć do Faq, tam można dowiedzieć się o wszystkich шорткатах używanych w programie, wykonywania kopii zapasowych «notatek» bez Time Machine), synchronizacja z Dropbox i na temat tworzenia własnych pakietów językowych.

Co jeszcze jest potrzebne programiście do przyjemnej i efektywnej pracy, chyba tylko 12,95 $ do zakupu programu.