Spotykamy nowy Twitter-klient: Kiwi

KiwiBrakuje klientów na Twitterze chyba że nie. Ale deweloperzy nie tracą nadziei zaskoczyć serca użytkowników (i ich bulić), nowe aplikacje do pracy z najpopularniejszym serwisem mikroblogowania pojawiają się często. Jeden z najświeższych osiągnięć — to Kiwi.

Kiwi wydała dość znana firma YourHead, która wcześniej tworzyła wtyczki do RapidWeaver. Klient okazał się bardzo ciekawy. z jednej strony. umie wszystko, co konkurenci (wsparcie dla pracy z wieloma kontami, skracanie linków, pobieranie obrazów z okna programu, możliwość retweets, itp.).

Kiwi

Z drugiej strony — Kiwi oryginalna. Na przykład, deweloper przewidział możliwość stosowania motywów. Z pomocą Kiwi Theme API można nie tylko zmienić wygląd wpisów i wiadomości osobistych, ale i określić, jakie informacje będą wyświetlane. Dla przyszłych tematów już stworzony oddzielny serwis, który na razie jednak pusty.

Tweet

Na «Kiwi» warto zwrócić uwagę, a tym użytkownikom Twittera, którzy prowadzą wiele kont. Rzecz w tym, że Kiwi pozwala na łączenie kont w grupy. Kolejną cechą aplikacji — jest to bogaty w funkcje wyszukiwania i śledzenia wzmianek w твиттеросфере. Obsługuje wyrażeń regularnych.

Zasady

Braki w Kiwi nie tak dużo. Nie podobało mi się, że klient nie obsługuje nową funkcjonalność Twittera — listy. Pojawiła się dawno temu, dobrze udokumentowane, i produkować klient teraz bez jej pomocy technicznej moim zdaniem przedwcześnie. Oprócz tego, Kiwi na razie nie działa z systemem powiadomień Growl i nie umie budować «łańcuch» z wpisów i odpowiedzi. Te wady obiecują naprawić w następnej wersji.

Pobierz Kiwi można z oficjalnej strony autora. Program kosztuje $14.95, dla jej pracy wymaga Snow Leopard . Spróbuj tryb demo i opowiedz nam o swoich wrażeniach. :-)