Stały się znane dostawcy komponentów dla tabletu Apple

Z każdym dniem jest coraz mniej wątpliwości, że Apple zaprezentuje 26 stycznia tablet. Już wcześniej informowaliśmy, że firma poprosiła niektórych deweloperów aplikacji dla iPhone dostosować ich program do pracy na urządzeniach z większymi ekranami. Teraz stały się znane i dostawcy części dla nowego urządzenia.

AppleInsider pisze, że firma Innolux — filia Foxconn — otrzymała od Apple zamówienie na produkcję 10-calowych paneli. Wintek, dostawcą ekranów dla iPhone, będzie zajmować się pozostałymi zamówieniami Apple.

Kolejny oddział firmy Foxconn – firma zajmująca się obróbką szkła optycznego, G-Tech Optoelectronics – być może, okaże się we współpracy z Apple w celu zapewnienia ostatniej неназванной technologią wzmocnienia szkła wyświetlaczy. A tajwańska firma Wah Hong Industrial musi dostarczyć odpowiednie części.

Na podstawie harmonogramów dostaw części od współpracujących firm program DigiTimes, stwierdził, że Apple planuje rozpocząć masowe dostawy Tablet do sklepów w marcu. Zapowiedź samego urządzenia odbędzie się na specjalnej imprezie Apple pod koniec przyszłego miesiąca.