Steve Jobs znowu w pracy, on pracuje nad Apple Tablet

Ceo Apple Steve Jobs (Steve Jobs) przeszedł przeszczep wątroby zaledwie kilka miesięcy temu. I, podczas gdy on powoli powraca do zdrowia po operacji i cierpiących na raka trzustki, Jobs już aktywnie działa. Przy czym, według dobrze poinformowanych ludzi, nad nowość od Apple – tabletem, który prawdopodobnie ujrzy światło dzienne pod koniec bieżącego lub na początku 2010 roku. O tym piszą strony The Wall Street Journal » i » Daily Tech.

Tak Więc, Apple Tablet. Gorliwa praca nad tabletem obiecuje, że urządzenie stanie się kolejnym hitem od firmy, podobnie jak iPhone, rozwój, którego w swoim czasie tak pilnie zajmował się Jobs, zagłębiając się we wszystkie szczegóły produkcji i projektowania. Linii produktów, takich jak iPhone, iPod i MacBook, od czasu do czasu poprawiła się, ale nic jakościowo nowego Apple c tego momentu nie wydała.

Ciekawe, że w branży w ogóle praca nad tabletami trwają już około dziesięciu lat. Najpierw Microsoft wprowadziła na rynek system operacyjny dla tego typu komputera, który miał być wyposażony w ekran dotykowy, obsługiwany przez dotyk palca lub rysika. Dalej firmy Toshiba Corp., Hewlett-Packard Co. i Fujitsu Ltd. po kolei próbowali stworzyć tablet, ale ich próby nie zakończyły się sukcesem. Przy wysokich kosztach nowości nie oferowała żadnych szczególnych możliwości użytkownikom, i do tej pory nie jest szczególnie popularna.

Firma Apple otrzymał patent na tworzenie własnego komputera typu tablet jeszcze w 2000 roku. Ale rozwój toczyły się z przerwami. Najpierw od projektu zrezygnowali z powodu słabej baterii Tablet, drugi raz – z powodu niewystarczającej ilości pamięci.

Tym razem Jobsa muszą spełnić wszystkie cechy nowości. Zakłada się, że z pomocą nowego Apple Tablet użytkownicy mogą oglądać filmy i programy telewizyjne, grać, pracować w Internecie i czytać e-książki.