Synchronizacja NetNewsWire z Google Reader

Jestem pewien, że wielu zgodzi się, że Google Reader — najbardziej wygodny sposób online przeczytaj wszystkie ciekawe dla siebie informacje w jednym miejscu. W tym samym czasie NetNewsWire jest jednym z najlepszych aplikacji, która służy do tych samych celów. To dobrze by było, gdyby mogli synchronizować między sobą. Wygląda na to, NewsGator Technologies pomyśleli również, i dodano synchronizację z Google Reader w NetNewsWire. Co prawda na razie nowa wersja aplikacji, która figuruje pod numerem 3.2 beta, jest w fazie beta testów.

Aktualna wersja 3.1 w tej chwili nie są automatycznie aktualizowane na 3.2, dlatego należy odwiedzić specjalną stronę nnwbeta.com i pobierz aktualną wersję beta. Zaraz po uruchomieniu NetNewsWire proponuje wprowadzić dane konta Google, aby zsynchronizować się z Google Reader.

Jeśli chcesz, możesz zrobić to później, przechodząc do ustawień, gdzie zamiast zwykłych w przeszłości wersji NewsGator zdobi bardziej miły dla oka Google Reader.

Także, kiedy można zapisać się na nowy RSS, można wybrać, zsynchronizować go lub nie. Jest to bardzo wygodne, gdy chcesz zbierać na komputerze i aktualności dotyczące pracy i jakieś osobiste subskrypcji, w tym czasie, jak w Google Reader jest tylko robocze lub odwrotnie.

Sama synchronizacja działa bardzo szybko. Czytając jakąś wiadomość w NetNewsWire i otwarcie przez parę minut swój Google Reader, zobaczysz, że ona tam już jest oznaczony jako przeczytany. Tak samo w odwrotnym kierunku, przy pierwszej aktualizacji wiadomości (częstotliwość można zmienić w ustawieniach programu) NetNewsWire «widzi», które z nich już przeczytane w internecie, a które nie.

Istnieje wersja NetNewsWire dla iPhone, jednak, tam nie ma synchronizacji z Google Reader. W NewsGator obiecują dodać jej w najbliższym czasie.

NetNewsWire jest całkowicie za darmo, pobrać najnowszą wersję beta 3.2 można tutaj.

Do działania wymaga systemu Mac OS 10.5.