Szczegóły o nadchodzącym pierwszym апдейте Snow Leopard 10.6

Irbis

Tylko wprowadzając na rynek najnowszą wersję systemu Mac OS X Snow Leopard 10.6, firma Apple już szykuje się do testów aktualizacji dla niej – w wersji 10.6.1, montaż pokój 10B503.

Podczas aktualizacji nie oferuje żadnych nowych funkcji i funkcjonalności, jest ona przeznaczona dla rozwiązania niektórych problemów w pracy Snow Leopard 10.6. Wśród najważniejszych wydarzeń, które będą testowane przez zespół Apple, praca Bluetooth, Dock, e-mail, praca drukarek, aplikacje Software Update i System Preferences (preferencje systemu).

Mac OS X 10.6.1 pozwala użytkownikowi usunąć ręcznie wprowadzone nazwy domen dla ustawienia protokołu dynamicznej konfiguracji hosta za pomocą programu Network Diagnostics. Również szereg usprawnień w programie Mail.app muszą zoptymalizować działanie aplikacji w całości i poprawić skuteczność aktualizacji kont pocztowych, które wymagają autoryzacji.

Ponadto, planowane jest wdrożenie i pewne zmiany w pracy Mac z drukarkami. Drukarki podłączone do komputera przez Bluetooth, muszą zostać rozpoznane przez system podczas jej pobierania. Również aktualizacje sterowników dla drukarek i sieci bezprzewodowych, i dla podłączonych przez port USB – użytkownicy będą otrzymywać za pomocą Software Update. W tym samym czasie uniwersalne sterowniki będą widoczne na liście sterowników do drukarki.

Między innymi aktualizacja do wersji 10.6.1 rozwiąże problem ze starą wersję programu Adobe Flash, instalując na komputerze Mac najnowszą jego wersję 10.0.32.18.

W sumie 11 problemy w pracy systemu Mac OS X 10.6 muszą być rozwiązane w aktualizacji do wersji 10.6.1, w tym problemy ze sterownikami do kart graficznych, 3G-modemy i z odtwarzaczem DVD.