Tablet Apple będzie zbudowany na żetony własnej produkcji

Program TUAW Casey Johnston (Casey Johnston) opowiada o kursujące w branży plotki dotyczące planów Apple wydać własny tablet. I nie tak po prostu, a na podstawie chipów jego produkcji.

Nowość ma kosztować około $800, i plany firmy o rozszerzeniu asortymentu zrozumiałe. Ale skąd się biorą własne chipy? W zeszłym roku Apple zyskał takiego producenta jak PA Semi. W pierwszej kolejności powodem zakupu była profesjonalny zespół PA Semi. Te inżynierowie otrzymałeś zadanie opracowania procesory dla ipoda i iPhone ‘ a, jednak mało komu wiadomo, że część zespołu zajęła się właśnie tworzeniem układów do nowego komputera typu tablet.

Wydanie tej nowości, w której nie będzie sprzętowej klawiatury, zapewni Apple konsumentów spośród elity i amatorów wysokich technologii. (Tak, że ani Dell, Asus nie będą w stanie konkurować tutaj z Apple). Do tego frytki własnej produkcji pomogą zmniejszyć koszty produkcji i pozwalają dłużej zachować w tajemnicy oryginalne pomysły i prace. Nie można nie wspomnieć o tym, że teraz jest to możliwe, firmy nie będą potrzebne usługi firmy NVIDIA. Nawiasem mówiąc, to i na rękę Apple, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń – несогласий z kierownictwem firmy NVIDIA z powodu wadliwych układów dla notebooków MacBook Pro.

Przedstawiciele branży przewidują wydanie nowości na jesień tego roku. Ponadto, dziennikarze chińskiego oddziału Times » podkreślają, że Apple już zamówiłam kilka części do swojego komputera typu tablet w dużych tajwańskich producentów.