Tak — PDF-bibliotekarz

TakCoraz więcej obiektów w świecie rzeczywistym przechodzą w formę cyfrową. Możemy rzadziej robić zwykłe papierowe zdjęcia, rośnie liczba książek sprzedawanych lub za darmo produkowanych w formie elektronicznej, popularne stają się usługi przechowywania notatek w internecie, a elektroniczny obieg dokumentów już od dawna nie jest fikcja. Praktycznie dla każdego typu treści ma swoją cataloger: zdjęcia wygodniej przechowywać w iPhoto, muzyki w iTunes. Deweloperzy z Ironic Software uznali, że właściciele komputerów mac brakuje przyjazny dla użytkownika program do obsługi plików PDF, i zaproponował swoje rozwiązanie — Tak.

Tak — jest to dość wygodny cataloger plików PDF. Po zainstalowaniu aplikacja wyszuka wszystkie dokumenty PDF, które są przechowywane u ciebie na sztywnej płycie. Wyszukaj zajmuje trochę czasu, w razie potrzeby, można go ograniczyć, aby umożliwić skanowanie tylko wybranych folderów.

W rezultacie otrzymasz biblioteki plików PDF, w którym dokumenty są już uporządkowane. W Tak istnieje kilka kryteriów sortowania, podstawowy — tagi (choć można użyć i foldery, kolekcji i «inteligentne» kolekcji). Czytać PDF można za pomocą wbudowanego klienta, a także innym czytnikiem (np. Preview).

I choć sam Tak — bardzo dobry program, jej cena jest zbyt wysoka — $34.