Things jak serwis internetowy

Wygląda na to, że program Things stała się kultowa jeszcze przed wydaniem ostatecznej wersji. Interfejs, który łączy w sobie prostotę i wygodę, wielu jest wzorowa. Deweloperzy z Cultured Code już wydany w wersji dla iPhone ‘ a, a niedawno pojawił się nowy serwis internetowy, w rzeczywistości będący kopią десктопного aplikacji.

Autor Thn.gs — Valentin Шергин, pracownik «Yandex». On praktycznie «sklonował» interfejs programu. Według swoich możliwości Thn.gs odstaje od komputerowej wersji na kilka miesięcy. Tak więc, na przykład, wsparcie dla tagów już jest, ale dodawanie zdarzeń powtarzających się jeszcze nie zrealizowane. Bardzo brakuje «gorących» klawiszy i importu zadań z Things.app (a to myślę, że to możliwe, ponieważ dane są przechowywane w formacie XML).

Nie rozumiem, jak odnosić się do takich rozwiązań. Z jednej strony Kamil zrobił fajny serwis i okazało się, że to świetny programista, a z drugiej strony istnieje wiele pytań. Nie zamknie się czy Thn.gs na żądanie Cultured Code? A jeśli zamknie się, że będzie z danymi? Jak bezpiecznie przechowywane są zadania? Czy serwis płatnych?