Tim Cook: żadnych netbooków od Apple i tablet możemy jeszcze dyskutować nie zamierzam

Podczas konferencji prasowej, poświęconej прибылям Apple, dyrektor operacyjny firmy Tim Cook (Tim Cook) odpowiadał na pytania dotyczące produktów Apple – przyszłej i obecnej. Program eWeek Nicholas Колаковски (Nicholas Kolakowski) podał informację o wynikach konferencji.

Po pierwsze, Cook zdementował pogłoski o tym, że Apple planuje rozpocząć produkcję netbooków. Nie zapominajmy, że w ogóle w USA rynek tanich netbooków przynosi niezłe zyski. Jednak konsumenci, bez wątpienia, będzie chciał uzyskać świetny towar w niskiej cenie, a to jest utopia. Przecież w większości produkowanych mini-laptopów stara, dość słaba platforma i możliwości przetwarzania danych kulejąc. W tym samym czasie Apple nie może sobie pozwolić na produkcję wysokiej klasy netbooki w cenie $400-500.

Po drugie, dyrektor operacyjny firmy Apple odmówił komentarza na plotki związane z wydaniem Apple Tablet. Tablet, jak oznaczało, powinien był wyposażony w ekran dotykowy, rozmiarem większym niż iPhone lub iPod Touch, coś podobnego po przekątnej z wyświetlaczem e-book Kindle DX z Amazon.

Jeszcze w maju analitycy z Piper Jaffrey mówili o tym, że do 2012 roku Apple wypuści tablet z ekranem w 7-10 cali w cenie $500-700. Ten produkt musi wypełnić lukę między MacBook i iPod Touch. Będzie można go używać jako eBook – urządzenia do odczytu książek elektronicznych, które Apple będzie sprzedawać w sklepie internetowym iTunes. Jednak to wszystko tylko założenia i prognozy, które nie są potwierdzone przez przedstawicieli firmy Apple.

Nicholas Колаковски twierdzi, że według oficjalnych danych, nawet bez nowych produktów Apple dostaje przyzwoite dochody od sprzedaży już istniejących tytułów. Przychody firmy w drugim kwartale tego roku, окончившемся 21 czerwca, wzrosła o 12%. Za to w okresie sprzedano 5,2 mln smartfonów iPhone i 2,6 miliona komputerów Mac (chociaż sprzedaż iPod spadła o 7% w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku).