Tłoczona овчинки: CoverSutra vs. TotalTunes

Ostatnio wszelkiego rodzaju «управлялки» iTunes stają się tylko coraz bardziej popularny, a dwa programy, o których chcę opowiedzieć tak w ogóle podobne jak bliźniaki syjamskie.

Tak więc, СoverSutra 1.2 i TotalTunes Control 2.0b21, obie w wersji pod OS 10.4 Tiger. Pierwsza kosztuje 15 еврорублей, druga — za darmo.

coversutra_2.jpg

Посути zadania w obu przypadkach są takie same: zarządzanie iTunes przez specjalne okienko, ikonę менюбара lub шорткаты, okładka odtwarzanego utworu «aby było хопоже na CD/vinyl» i wysyłanie danych na Last.fm plus demonstracja bzdur, przez Growl. Jeśli nie liczyć interfejsu typu «znajdź dziesięć różnic», to podobieństwo na tym się chyba kończy.

CoverSutra nieco ładniejsze niż na wygląd. Przynajmniej skrzyni dysków w niej wyciągnąć o wiele lepiej i program potrafi wyświetlać pudełko z dyskiem bezpośrednio na pulpicie (kilka wątpliwą przyjemność, ale wygląda świetnie). Ponadto posiada wsparcie Apple remote. Aby zakończyć pracę z listami odtwarzania program otwiera iTunes, skąd można już wybrać muzykę, którą odtwarzacz teraz będzie odtwarzać.

totaltunes-control.jpg

Na stronie TotalTunes — nawigacja według listy odtwarzania al-a Iphone z pięknym efektem przejścia od okładki do listy utworów, a także możliwość wyboru listy odtwarzania bezpośrednio z okna sterownika. Odrębnego trybu wyświetlania okładki nie ma, ale jest «kompaktowy wygląd», занимающи znacznie mniej miejsca, cham pełnoprawny kontroler. Jest jeszcze funkcja wyszukiwania, ale w Tigre ona w ogóle nie chce działać (kamień w огрод deweloperów: mogłyby przycisk-usuń). Funkcja «ulubione» list odtwarzania, dużo z której będzie tylko w przypadku, jeśli twój list utworów jest naprawdę duży.

Tradycyjna wada: TotalTunes wielokrotnie stanowczo nie chciał się uruchamiać, że вылечилось zainstalowaniem aktualizacji.

Ogółem co mamy: przy cenie emisyjnej w 15 euro na stronie CoverSutra zbyt mało zalet w porównaniu z konkurencją. Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, jakim tempie rozwija się TTC szanse na wysokie sprzedaż «коверсутры» тановятся się coraz bardziej niewyraźne. A grafika… wraz Ze wzrostem popularności grafika będzie.