Together: nowoczesny notatnik

Together — jeden z najbardziej ciekawych programów ostatniego czasu, którą jestem, nie mniej jednak długo ignorował. Jak już luzem programów do przechowywania i synchronizacji notatek, tak i «klipów» teraz nikogo nie dziwi, ale nie, nawet mnie dewelopera Together udało się zaskoczyć.

together.jpg

To… Pomysł jest prosty: składujemy wszystko, co jest interesujące, a następnie na życzenie тегируем, organizujemy i zapomnij od czasu do czasu. Dodać można wiele: zdjęcia, filmy, muzykę, dokumenty, itp.

Tutaj trik: aby dodać obiektów nie trzeba otwierać okno aplikacji, wystarczy przeciągnąć je na «półkę», mały obszar ekranu, który jest używany do dodawania wpisów. Podobnie można dodać notatkę, po prostu zamieniając zakładkę «półki» na Quick Note i szybko nagrywać myśl. Dodatkowe plus: przychodzące na półkę obiekty automatycznie filtrowane, czyli ręcznego sortowania można w ogóle nie robić. Właśnie taki niski overhead i jest czynnikiem, korzystne wyróżniającym Together od rówieśników: znalazłem — dodał. Wszystkie z nich.

Teraz złe wieści… Interfejs programu nie jest najgorszy, jednak zawiera wiele drobnych wad i nudny, których, jak jestem pewien, że można uniknąć: dodaj nieco bardziej rozsądne «default», modyfikować nieco drag ‘ n ‘ drop, zmienić logikę, gdzieś usunąć nadmiar… Niestety właśnie takie małe rzeczy i są w stanie bawić się rola łyżki dziegciu.

Tak, zapomniałem: program jest płatny, kosztuje 40 dolarów, wersja demo nie jest gotowa pracować dłużej niż 15 dni.