TranslateIt — wygodny słownik elektroniczny

Zmieniając platformę z Windows na Mac, pierwszą rzeczą, zaczynasz szukać alternatywy dla zwykłego oprogramowania. Wiele z programów cross-платформенны (wersja trwają i dla Win i Mac OS X i Linuksa), dla innych trzeba szukać znanych wersji. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w środowisku Windows z elektronicznych słowników (Lingvo, TranslateIt), będziesz mile zaskoczony — podobny jest do «Maca».

Aplikacje translateit

TranslateIt — słownik elektroniczny, którego nowa wersja pojawiła się około tygodnia temu. Program jest tworzony i obsługiwany przez rosyjskich programistów, istnieją dwie opcje — bezpłatny (ograniczenia istnieją, ale nie są krytyczne) i płatny.

Jedną z głównych cech TranslateIt — tłumaczenie tekstu po najechaniu kursorem. Czyli odpada konieczność cokolwiek skopiować do schowka, a następnie wkleić do programu do tłumaczenia, lub użyć skrótów klawiszowych. Działa ta sztuczka we wszystkich aplikacjach z Cocoa-interfejs. To wygoda dla naprawdę docenić zaczynasz przy czytaniu dużych artykułów lub książek.

Aplikacje translateit

Poza tym TranslateIt typowy przedstawiciel swojej klasy programów. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowych słowników (StarDict, DSL i XDXF) — tworzone przez entuzjastów specjalistyczne słowniki dla prawników, lekarzy, chemików, metalurgów, itp. Można dodawać swoje słowa, dostosować słówek z tłumaczeniem.

Używam TranslateIt już od dawna, jeszcze z czasów Windows i śmiało mogę polecić wszystkim użytkownikom.