TVShows — dla fanów zagranicznych seriali

Jakość seriali w ostatnich latach wzrosła tak znacznie, że teraz już nie da się pobłażliwie nazywać produkty «mydłem». Z przyjemnością oglądamy «Jeeves i Worcester», «Dr House ‘a», Lost, Prison Break, Dexter… Ale jak wolisz śledzić wydaniu nowej serii? Dla komputerów Mac jest dobry program TVShows.

TVShows stworzony dla tych użytkowników, którzy pobierają najnowsze odcinki z udostępniania plików BitTorrent. Zasada działania programu jest bardzo prosta. Jest lista z najbardziej popularnych amerykańskich i brytyjskich programów telewizyjnych (przedstawione nie tylko seriale, ale i reality show), a zapisać się na te, które ci się podobają.

TVShows

Następnie TVShows automatycznie sprawdzić wyjście nowych odcinków/wersje programów. Aplikacja w przypadku wystąpienia nowego epizodu pobrać torrent i automatycznie uruchomi BitTorrent-klient do pobierania (można zmusić TVShows nie uruchamianie domyślnego klienta, a po prostu umieścić torrent-pliki do jednego folderu). Z przyjemnych rzeczy — możliwość wyboru jakości obrazu (rozmiar pliku będzie się wahać od 350 Mb do 1,2 Gb).

TVShows

Program ma dwa poważne minusy, które trzeba mieć na uwadze. Po pierwsze, możesz pobierać odcinki tylko w języku angielskim (dla mnie to nie problem, ponieważ i tak oglądam w oryginale z napisami). A po drugie, wybrać można tylko z wcześniej utworzonej listy seriali. Coś swoje, nieznane programu dodać nie można.