U starszych Macbook Pro problem z baterią

Na dniach na stronie Engadget pojawiła się notatka o tym, że u jednego z użytkowników MacBook Pro eksplodował jego laptopa, a dokładniej, bateria w nim. W zasadzie, problemy z bateriami do MacBook pojawiały się od czasu do czasu u różnych użytkowników i w 2006 roku i w 2007. Nawiasem mówiąc, te same problemy występują od czasu do czasu, i notebooków innych producentów.

Tak więc, użytkownik powiedział, że w pewnym momencie (dobrze, że go MacBook Pro stał na stole, a nie u niego na kolanach) podczas korzystania z laptopa zaczął wydawać dziwny dźwięk, który stawał się coraz głośniejszy. Sam w sobie MBP skoczył na stole i się rozłączył. Po wyjęciu baterii stało się jasne, że problem był właśnie w niej, jak widać na ilustracjach. Przecież ona wygląda w pełni nadaje się do dalszego użycia.

Warto zauważyć, że laptop człowiek nie pierwszej świeżości — to 17-calowy model w normalnym rozbieralnych, a nie Unibody, obudowie. Bateria oczywiście też nie jest nowy, a warunki jego pracy nikt nie wie. Z drugiej strony, bateria eksploduje nie muszą. Ponadto, w nowych modelach MacBook Pro są nowe nie wymienne baterie, wybuchów których na razie nie została zauważona.