Wirtualne pulpity w Mac OSX, Windows i Linux

Wiele osób wie, że w systemach operacyjnych Mac OSX i Linux domyślnie włączony jest taka wygodne narzędzie jak «pulpity» lub «Spaces». Czyli można, pracując w twoim SYSTEMIE, korzystać z niezliczonej liczby pulpitów, tym samym skupiając się na tym, co najważniejsze lub dzielić, na przykład, w pracy i w domu, zabawne i poważne, muzyczne i artystyczne. W tym artykule opowiem jak ustawione stoły robocze u mnie i podam wykaz narzędzi i programów, za pomocą których można spróbować pracy z pulpitami na swoim PC.

W systemie operacyjnym Mac OSX wirtualne pulpity są nazywane Spaces. W ustawieniach SYSTEMU można ustawić dowolną liczbę pulpitów, a także dołączyć pewne programy na stałe stoły. Dostosowanie skrótów klawiszowych. W sumie to wszystko :)

Zrzut ekranu 2009-11-14 w 23.57.18.jpg

Ale mamy coś, zawsze chce się więcej! Dlatego został znaleziony program Hyperspaces ($12.95), który sprawi, że praca z wirtualnymi pulpitami prawdziwą przyjemnością. Z ulubionych funkcji mogę wyróżnić:

— zadanie dla każdego pulpitu swoich «tapety» i animowany piękne przejście między nimi za pomocą kombinacji Shift + w prawo/w lewo;

— możliwość przypisania pulpitów nazw i ich wyświetlanie na tym samym stole w dowolnym miejscu wybranym przez was czcionką;

— Expose jednego pulpitu nie wyciąga wszystkie uruchomione programy, a wyświetla tylko te programy, które «należy do» tego ekranu.

W swojej pracy, jak można zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, używam cztery pulpity. Opowiem o nich więcej.

Praca

Wirtualne pulpity, jako sposób, aby zaprowadzić porządek w swoim компьютере.јрд

Ten pulpit główny. Na nim piszę posty na blogi, pracuję w przeglądarce, генерирую dokumentację, w sumie robię wszystko to, co przynosi mi dochód w tej lub innej formie. Tu mnie nie pociąga komunikatorów i nie pojawiały się wiadomości e-mail lub Twitter. Dopóki ja tu nic nie odrywa mnie od pracy.

Komunikacja

Tutaj zebrane okna komunikatorów internetowych (Skype i Google Talk). Natywny klient Skype, iChat pozwalają zebrać wszystkie okna komunikacji w jedno okno, że ja i sprawy. Tam wisi Tweetie — klient Twittera i program pocztowy Mail. Czyli jak tylko zabieram ostrość od podstawowej pracy, włączam tu i pozałatwiać pozostawiony bez odpowiedzi dialogi i odpowiadam na e-maile, piszę w twitter.

EmoticonsButtonOverlay.jpg

Muzyka

Na pulpicie znajduje się iTunes i odtwarzacz Sweet.fm, który realizuje funkcje odtwarzacza radia Last.fm i скробблера. Całej muzyki prowadzę z klawiatury, ale czasami, kiedy mam ochotę poszperać w bibliotece lub dostosować ustawienia synchronizacji iPhone ‘ a, włączam na screen nr 3.

SweetFM.jpg

Maszyny wirtualne

Ekran ten jest stosunkowo nowy, ale bardzo potrzebny w ostatnim czasie. Aby zobaczyć, jak będą wyglądać strony internetowe mieści się w fajnym i stabilnym przeglądarki firmy Microsoft, dla którego normy nie są pisane lub napisać o realizację wirtualnych pulpitów w Ubuntu w tym artykule ;) Dowolny uruchomiony w maszynie wirtualnej VMWare Fusion SYSTEMU mogę wdrożyć w pełnym ekranie i na chwilę przypomnieć sobie, że wirusy stały się dla mnie zagrożeniem nr 1. Przy czym uruchomiony SYSTEM wypełnia cały wirtualny pulpit, nie przeszkadzając innym pracującym w systemie Mac OSX programów w swoim rodzaju.

Maszyna Wirtualna Library.jpg

Zrzut ekranu 2009-11-15 w 00.28.19.jpg

Pulpity w Ubuntu są realizowane w taki sam nawet spartańsko jak w Mac OSX. Można tylko utworzyć dowolnie wiele pulpitów, zmienić je i wszystko :) Ma Expose do ich kontroli lub oczywistych ustawień klawiszy przełączać się między nimi nie jest przewidziane.

Ubuntu.jpg

Użytkownicy systemu Linux mogą wysłać do mnie pogrzebać w wiadomości конфигах i skonfiguruje шорткаты, ale ja nie umiem i nie próbuj mnie uczyć :) Dodatkowych programów rozszerzających funkcjonalność zdalnego ja nie szukałem, ale będę szczęśliwy, jeśli podziel się ze mną i naszymi czytelnikami.

5947746E-E4E1-4471-B47A-D15E9C7AA501.jpg

Podziel się swoim doświadczeniem w pracy z wirtualnymi pulpitami.