Wkrótce MacBook Pro mocno się zmieni

Już nie jest tajemnicą, że wkrótce ujrzą światło zaktualizowane laptopów MacBook Pro. To stało się znane dzięki uprzejmy инсайдерам w branży, którzy zauważyli w nowym zespole 10C531 systemu operacyjnego Mac OS 10.6.2 dla programistów linki do jeszcze nieistniejącego MacBook Pro z kolejnym numerze «MacBookPro6_1» i «MacBookPro6_2». (Współczesna wersja MacBook Pro to wersja z numerem 5_5.)

01_MacBook o 6_1

A oto dane o tym, co będzie w środku tych nowych laptopów, jeszcze nie potwierdzone niczym i nikim. Istnieją przypuszczenia, że w nowych MacBook Pro będą wykorzystywane nowe procesory mobilne, w szczególności, Intel Core i7. Istnieją jednak różnice zdań co do tego, czy będą to dwu — lub czterordzeniowe chipy. Natomiast 9 to 5 Mac zakłada 32 nm 2-rdzeniowe procesory Intel Arrandale, Apple Insider twierdzi, że w MacBook Pro zostaną wykorzystane 32 nm 4-rdzeniowe procesory Core i7 Clarksfield.

Wraz z nowymi procesorami, które dopiero muszą być wydane Intel, w zaktualizowanych komputerach będą używane karty graficzne NVIDIA GeForce 9400M i NVIDIA 9600M GT. Co do zewnętrznego designu, innowacji nie przewiduje się, ponieważ obecne modele MacBook Pro zostały zaktualizowane wcześniej w tym roku.

Być może nowe wersje МасВоок Pro ukaże się w sprzedaży w listopadzie tego roku – wraz z aktualnymi iMac (начиненными procesory Core i5 i Core i7). Prawdopodobnie wtedy też należy spodziewać się i wydania aktualizacji systemu operacyjnego Mac OS X Snow Leopard – 10.6.2.

Czy spodziewacie się, że обновых Macbook Pro lub w pełni zadowoleni z bieżącej linijki?